اجرای عملیات دیوار سنگی کانال های ملاباشی و شهرک ساحلی از سوی شهرداری اردبیل

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ مسیب زاده گفت: به منظور جلوگیری از سرریز آبهای سطحی به معابر و جهت هدایت صحیح سیلاب های شهری حاصل از بارش این کانال ها احداث و در حال تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرای کانال سنگی شهرک ساحلی از اواسط خیابان کاج شروع و در ابتدای شهرک استانداری به پایان می رسد افزود: عملیات اجرای کانال سنگی در شهرک ساحلی از مقابل مجتمع نیلی تامیدان کاج انجام می شود و در حد فاصل میدان کاج تا اولین دور برگردان به سمت شهرک استانداری و به موازات خیابان کاج عملیات ترمیم کانال سنگی انجام می گیرد.

مدیر منطقه ۳ شهرداری اردبیل عملیات اجرای کانال سنگی ملاباشی را از انتهای خیابان مدیریت تا خیابان فردوسی درشهرک کارشناسان فاز ۲ عنوان کرد و گفت: طول کلی پروژه کانال ملاباشی ۴۰۰ متر است که عملیات اجرایی این پروژه در سال جاری ۲۳۰متر است و با اعتبار ۸ میلیون ریال اجرا می شود.

مسیب زاده با اشاره به اینکه طول کلی پروژه کانال ساحلی نیز هزار و ۲۰۰ متر است افزود: در سال جاری ۲۳۰متر از این کانال اجرا می شود.

وی اعتبار اختصاص یافته در سال ۹۶ برای تکمیل کانال ساحلی را ۸میلیون ریال و کانال ملاباشی را ۶میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کانال ملاباشی با ۱۵ درصد پیشرفت کاری در مرحله پی کنی است و در کانال ساحلی با پیشرفت فیزیکی ۲۰درصد عملیات اجرای دیوار چینی انجام می گیرد.

بنا به گفته مدیر منطقه ۳ شهرداری اردبیل در نمای سنگی این کانال ها از سنگ مالون استفاده شده است که کف داخل کانال ۴متر ،ارتفاع دیوار ها ۲ متر و ۲۰سانتی متر، ارتفاع پی ۱متر و عرض پی دیوار ۷متر و ۴۰ سانتی متر است.

 

۴۶لینک منبع

برچسب ها :