خبرگزاری فارس:استاد دانشگاه و عضو سابق پارلمان کویت از برخی دولتهای عربی به دلیل حمایت آن‌ها از اعتراض و اغتشاش در ایران و عدم اجازه به برگزاری این گونه اعتراض‌ها در کشورهای خود انتقاد کرد.

استاد دانشگاه و عضو سابق پارلمان کویت از رژیم‌های عربی به دلیل حمایت آن‌ها از اعتراضات و اغتشاشات در ایران انتقاد کرد.

دکتر «عبید الوسمی» امروز (یکشنبه) در واکنش به پوشش جهت‌دار و گاهی خلاف واقع اخبار حوادث چند روز اخیر ایران در رسانه‌های برخی دولت‌های عربی در حساب توییتری خود نوشت، ایرانیان حق دارند اعتراض و تظاهرات کنند.

وی با انتقاد از این اقدامات و اعلام حمایت از اغتشاش‌ها و تحصن‌ها در ایران می‌نویسد: «سؤال مهمی که باید از رژیم‌های حامی تحرکات در ایران پرسید این است، آیا شما اصلا به حق مخالفت سیاسی اعتقاد دارید و به آن اجازه می‌دهید؟ [که اکنون درحال حمایت از اغتشاش در ایران هستید؟]».

 =

استاد دانشگاه کویت ادامه داد: «به همین دلیل، هنگامی که از رژیم‌های تمامیت‌خواه و سرکوبگر عباراتی مانند “حمایت از حق ایرانیان در تعیین حق سرنوشت” شنیده می‌شود، این حرفها تبدیل به جوک می‌شود».

رسانه‌های برخی دولتهای عربی بویژه عربستان سعودی طی چند روز گذشته تمرکز زیادی بر پوشش اخبار اعتراض‌ها و برخی اغتشاشات کرده‌اند و علیه ایران یادداشت‌های تند می‌نویسند.لینک منبع

برچسب ها :