خبرگزاری دانشجو: عبدالمجید شیخی، کارشناس مسائل اقتصادی در خصوص اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور پیرامون اینکه درتجمعات مسائل اقتصادی را بهانه کرده‌اند، اما به نظر می‌آید پشت این قضیه مساله دیگری باشد، گفت: تحرکات پیش آمده هماهنگ شده است و قطعا پشت پرده آن همان فتنه سال ۸۸ است.

وی افزود: این تحرکات باید خوب شناسایی شود تا مشخص شود ترکیبی که به خیابان‌ها آمدند عوامل مردم هستند یا همان جریان سال ۸۸؟

شیخی افزود: از طرف دیگر معاون آقای رئیس جمهور باید بداند مطالبات مردم را در این چند سال جواب نداده اند و تمام وعده هایشان در حوزه اقتصاد و فرهنگ پوچ از کار درآمده است. دولت در هیچ یک از عرصه‌های فوق عملکرد خوبی نداشت و باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: البته این ثمرات پیاده سازی دموکراسی است که مردم رای دادند و باید تبعات آن را نیز بپردازند. دولتی که وعده‌های صد روزه داده و پس از گذشت هزار روز نیز به آن‌ها عمل نکرده است.

شیخی تصریح کرد: البته نیمه خالی لیوان را هم نباید دید و باید پذیرفت کار‌هایی نیز در این مدت انجام شده است و مردم ما باید درک همه جانبه داشته باشند و این عبرتی شود که در دوره‌های آینده روسای جمهور کارآمدتری را به صدر کشور معرفی کنند، اما در عین حال از این نیز نباید غافل شد که هر کس خربزه می‌خورد پای لرزش هم می‌نشیند.

این کارشناس مسائل اقتصادی در انتقاد به برخی نمایندگان مجلس نیز گفت: الان از ۳۰ نماینده تهران هیچ ندایی در خصوص اصلاح امور برنمی آید و معلوم است به جای نماینده یک باند سیاسی به بدنه مجلس تهران تزریق شده است.

وی تصریح کرد: البته ذکر این نکته نیز ضروری است که مطابق دستورات مقام معظم رهبری و مسائل شرعی لازمه رسیدن به اهداف متعالی پشت سر گذاشتن سختی است و این وعده خداوند است که ان مع العسر الیسرا پس جامعه نیز باید پس از گذراندن روز‌های سخت در انتظار آرامش و آسایشی باشد.

شیخی با بیان اینکه در این روند باید دوجانبه عمل کرد، گفت: هم مردم باید الگوی مصرف خود را اصلاح کنند و هم دولت الگوی تولید را اصلاح کند البته دولت در این زمینه توانمندی لازم را ندارد و در چیدمان دستگاه‌ها تعریفی برای ایجاد شغل وجود ندارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: دولت موظف نظام تولید و توزیع را نیز اصلاح کند، اما این در حالی است که این دولت بنایی برای اجرای اقتصاد اسلامی ندارد و دنبال الگو‌های غربی است، الگو‌هایی که سر غرب را نیز به دیوار کوبیده، اما دولت راه منسوخ غرب را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: به اعتقاد من دولت به ناتوانی خود اعتراف کند و کنار برود. همه باید به مطالبات مردم توجه کنند و تظاهرات مردم را به سادگی نپنداشت، چون این جریان ساماندهی شده توسط فتنه ۸۸ است، چون مردم عادی آن قدر بصیرت دارند که ولو با وجود دولتی ناکارآمد، اما گوش شان به فرمان مقام معظم رهبری و، ولی فقیه است.لینک منبع

برچسب ها :