خبرگزاری تسنیم: گزارش جدید اف بی آی که از اطلاعات ارائه شده توسط نهادهای اجرای قانون گردآوری شده حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۶۱۲۱ مورد حادثه در آمریکا رخ داده است که این رقم نسبت به ۵۸۵۰ حادثه و جرم و جنایت در سال ۲۰۱۵ میلادی با رشد ۴٫۶ درصدی روبرو شده است.

بیش از نیمی از این اتفاقات و حوادث با انگیزه های نژادی، قومی و قبیله ای بوده است. تجزیه و تحلیل ۶۰۶۳ مورد از این حوادث که شامل ۷۵۰۹ قربانی بوده نشان می دهد که ۲۱ درصد این اتفاقات به خاطر مسائل مذهبی و دینی رخ داده است، که دومین عامل و انگیزه جرم و جنایت در آمریکا پس از مسائل نژادی و قومی بوده است.

مسلمانان و یهودیان هدف بیشترین جرم و جنایات در آمریکا قرار گرفته اند. احساسات ضد یهودی ۵۵ درصد و احساسات ضد مسلمانان ۲۵ درصد انگیزه های اصلی جرم و جنایت در آمریکا را تشکیل داده و یهودیان بزرگترین گروهی بوده اند که در آمریکا هدف قرار گرفته اند.

این آمارها مطابق با شکایت های جامعه مسلمانان آمریکا است که اعلام کرده مسلمانان بیشتری طی ماه های گذشته هدف حملات و جرم و جنایت در این کشور قرار گرفته اند. گسترش اسلام هراسی تاثیر زیادی در این مساله داشته است.لینک منبع

برچسب ها :