بین الملل > خاورمیانه – مجلس نمایندگان مصر امروز یکشنبه در خصوص اقدام«عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر برای تغییر شماری از وزیران دولت «شریف اسماعیل » جلسه ای تشکیل داد و اکثریت نمایندگان به ترمیم کابینه و وزیران پیشنهادی جدید، رای مثبت دادند.

به گزارش رسانه های مصری، رئیس جمهوری مصر، سرلشکر «ابوبکر محمود» را به عنوان وزیر توسعه داخلی،«ایناس مصطفی عبدالدایم » را به عنوان وزیر فرهنگ، «رانیا عبدالمنعم المشاط» را به عنوان وزیر گردشگری ، «خالد محمد علی» را به عنوان وزیر بخش کسب و کارعمومی و «عاصم عبدالحمید » را به عنوان معاون وزیر مسکن و همچنین «توفیق امین » را به عنوان معاون وزیر بهداشت تعیین کرد.
پیش از این شایعاتی در خصوص برکناری چهار تا ۶ وزیر و همچنین نخست وزیر این کشور نیز منتشر شده بود.

بر اساس قوانین مصر،رئیس جمهوری می تواند پس از مشورت با نخست وزیر، شماری از وزیران کابینه را تغییر دهد اما باید نام وزارتخانه ها و اشخاصی که قصد تغییر دادن آن ها را دارد، برای تایید نهایی در اختیار مجلس نمایندگان قرار دهد و در صورت موافقت اکثریت نمایندگان، ترمیم کابینه قانونی و اجرایی می شود.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر ، ۱۲ سپتامبر سال ۲۰۱۵میلادی ، شریف اسماعیل ۶۳ساله را مامور تشکیل کابینه کرد وی پیش از این، از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میلادی ، وزیر نفت مصر بود.

۴۹۳۱۰لینک منبع

برچسب ها :