تصاویر | پیاده‌راه شاه عبدالعظیم حسنی از قاب دوربین عکاسان

 

 

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این روزها نمایشگاهی از فعالیت‌های پروژه بهسازی و ساماندهی نما و منظر پیاده‌راه شاه‌عبدالعظیم در فضای باز پیاده‌راه برپا شده که مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است.

اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران در تداوم فعالیت‌های بهبود نما و منظر شهری که از خیابان ناصرخسرو آغاز و به خیابان انقلاب، میدان و خیابان بهارستان ختم شد اینک محدوده میدان و پیاده راه حرم عبدالعظیم حسنی را به فرجام رسانده است.

این پروژه در مسافتی به طول ۱۲۰۰متر در ۸۶۰۰ مترمربع طی بازه زمانی هشت ماهه به انجام رسیده است. از ویژگی‌های این بهسازی علاوه بر پیرایش جداره‌ها از زواید و الحاقات و اجرای جداره آجری با ۹۳۰ متر طول تزیینات مقرنس، ۲۶۵مترمربع تزیینات مشبک فخرومدین و ۱۶۵مترمربع تزیینات کاشی هفت رنگ در هم پیوندی است که با بافت تاریخی مذهبی شهرری را تجسم بخشیده است.

 

۴۴۸۴۱۷۱,۴۴۸۴۱۷۰,۴۴۸۴۱۶۸,۴۴۸۴۲۰۱,۴۴۸۴۲۰۰,۴۴۸۴۱۹۱,۴۴۸۴۱۹۰

 

 

این پروژه با هشتاد میلیارد ریال بودجه توسط سازمان زیباسازی با برگزاری مناقصه عمومی از بیستم فروردین ماه به اجرا درآمده است. همچنین مرمت کاروانسرای عباسی متعلق به دوره صفوی نیز در دستور کار این پروژه است که پیش بینی می شود تا پایلن آذرماه تکمیل و به بهره برداری برسد.

۵۸۲۴۳لینک منبع

برچسب ها :