سرویس سیاسی فردا: حمید رسایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که این روزها در رسانه های خود مانند کانال تلگرامی اش حضوری فعال دارد در روزهای گذشته با نوشته ای در مورد مردم معترض جنجالی شد. برخی معتقد بودند سخنان رسایی باعث شعله ور تر کردن آتش خشم معترضان می شود. او نوشته بود که آقایون و خانمهای معترض! منصفانه نگاه کنید، که شما در انتخاباتهای مختلف به و رای می دهید ولی از می نالید که چرا مشکلات ما را حل نمی کند! مگه میشه، مگه داریم؟!

 

با این حال رسایی این مساله را قبول ندارد و می گوید: من گفتم آقایان مشکل این است که شما در انتخابات ها به چهره هایی که از گذشته خودشان پشیمان اند رای می دهید بعد می آیید یقه انقلاب را می گیرید که چه شد؟! شما وقتی به یک عنصر پشیمان واداده رای می دهید چه توقعی دارید که انقلاب اسلامی مشکلات تان را حل کند؟

هم چنین امروز نیز برخی رسانه های خبری مانند روزنامه اعتماد شایعه تذکر به آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد را منتشر کردند و تلویحا اتفاقات مشهد را به وی منتسب ‌نمودند. رسایی درباره این مساله به خبرنگار فردا می گوید: حرف های مربوط به آقای علم الهدی یک دروغ بزرگ بود که همان ها که منتشرش کردند عذرخواهی کردند از انتشار آن. قصه مشهد با جاهای دیگر متفاوت بود و در شروع آن یک عده از مردم که واقعا اعتراض داشتند آمدند و البته ما همان تجمع خیابانی و شعارها را هم تایید نمی کنیم و غلط بود.

او شعار مرگ بر روحانی را نیز نادرست خوانده و تاکید می کند که این شعار هم درست نبود.

مردم اگر درست رای داده بودند لازم نبود برای مطالبتشان به خیابان بیایند

رسایی در مورد وظیفه مردم در حال حاضر و چگونگی پیگیری مطالبات می گوید: ببینید ما با دو واقعیت مواجه هستیم. مردم و آقای روحانی و تیمش. به مردم می گوییم به جای آن که الان شعار دهید موقع انتخابات درست رای بدهید و راه درمان این مشکلات به خیابان آمدن و شعار دادن نیست. چرا به آزموده ای که ۴ سال آزموده شده و هیچ کاری نکرده است رای داده اید؟ حالا که رای داده اید کمکش کنید که بتواند. به آقای روحانی هم می گوییم شما که ۴-۵ سال دغدغه ات کنسرت بود و تا یک کنسرت لغو می شد موضع گیری می کردی به جای این که پیگیر مشکلات مردم باشی. در حالی که تعداد کنسرت های لغو شده در برابر کل کنسرت ها چیزی نیست. حالا یک عده ای  از مردم آمده اند در خیابان کنسرت اجرا می کنند، ما این را تایید نمی کنیم ولی به هر حال یک کنسرت است دیگر، پس چرا شما این ها را سانسور می کنی و نمی بینی.  اما بعد از قضیه مشهد در یکی دو روز اخیر مساله سیاسی شده است و پای رسانه های بیگانه وسط آمده است و آشوب ها را شاهد هستیم. این دیگر نه  حرکت مردمی است نه دغدغه مردمی و باید زد توی دهن شان.

 

دغدغه مردم بیکاری و رکود است نه کنسرت و رفع حصر

رسایی معتقد است: دولت پایش را کج می گذارد و به جای رسیدگی به مشکلات مردم همایش حقوق شهروندی برگزار می کند که نه سرش معلوم است نه ته آن. وقتی مواضع سیاسی آقای روحانی هیچ ربطی به مشکلات معیشتی مردم ندارد مردم باید با شعارهای شان پای صحبت های آقای روحانی مطالبات شان را بگویند و اعلام کنند که دغدغه شان تورم، بیکاری و رکود است نه کنسرت و رفع حصر.

این نماینده سابق مجلس با انتقاد از نوع تعامل ایران و آمریکا در دوران روحانی می گوید: آقای روحانی در طول ۴ سال گذشته پای آمریکا را در هر چیزی باز کرد و دستش را به سوی کدخدا دراز کرد. با اوباما تلفنی حرف زد و آن یکی با اوباما دست داد. همه زشتی های آمریکا را بزک کردند. خروجی اش چه شد؟ این شد که هیچ کدام از مشکلات حل نشد و دولت دستش خالی است و امروز مردم زیر بار این مشکلات اند. 

 

علم الهدی هیچ دخالتی در ایجاد تظاهرات نداشت/ شعار مرگ بر روحانی درست نبود/ دست تان را به سوی آمریکا دراز کردید اما هیچ مشکلی حل نشد

 

حجت الاسلام رسایی در پایان راه حل وضعیت موجود را اصلاح دولت می خواند و می افزاید: دولت هم چنین باید از بریز و بپاش هایش کم کند. دولتی که مردم می بینند فرزند این مسئول ماشین چند میلیاردی دارد و دختر وزیر کالای قاچاق دارد و وزرا در خانه های هزار متری زندکی می کنند و از این عصبانی می شوند. آقای روحانی باید جلوی این مسائل را بگیرد. مردم اگر ببینند سختی هست ولی مسئولین هم این سختی ها را تحمل می کنند برای شان قابل تحمل است. ولی مردم تبعیض را تحمل نمی کنند.

تفاوت انقلابی مطالبه گر و ضد انقلابی این است که انقلابی ها کار خیابانی و سوء استفاده ضد انقلاب را نمی پذیردلینک منبع

برچسب ها :