واکنش آیت‌الله جنتی به اغتشاشات اخیر/ محسن رضایی: نظام شاهنشاهی با دم مسیحایی هم زنده نمی‌شود

اين اغتشاشات از منكراتي هستند كه دليلش عدم برخورد با منكرات ديگر است

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره كل روابط عمومي شوراي نگهبان، آيت الله جنتي رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منكر كه در نشست اعضاي اين ستاد سخن مي‌گفت، ضمن تبريك فرا رسيدن ۹ دي، اين روز را از ايام الله بسيار با عظمت، اثر گذار و سرنوشت ساز برشمرد كه مردم مسلمان ايران كه علاقه‌مندي خود را به اسلام، نظام جمهوري اسلامي و ولايت فقيه بارها اثبات كرده اند، در اين روز توانستند با حركتي خودجوش، كشور را از وضعيتي كه فتنه‌گران در سال ۸۸ به وجود آورده و اصل و اساس نظام را با تهديد مواجه كرده بودند نجات دهند.

رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منكر با اشاره به برگزاري تجمعات مردمي باشكوه در سالروز ۹ دي كه به منظور بزرگداشت اين روز در سراسر كشور برپا شده بود، از مردم مسلمان ايران تشكر كرد و افزود: از خداوند بزرگ مي خواهيم اين ملت را از  آفات و بلايا حفظ كند و باران رحمت خود را بر آنها نازل كند.  

آيت الله جنتي با اشاره به اهميت فريضه امر به معروف و نهي از منكر اضافه كرد: اين فريضه از مهم‌ترين واجبات است و براساس تعاليم اسلامي اگر اين فريضه اقامه شود، ساير فرايض هم اقامه مي‌شود. ما هم در كشور تجربه كرده‌ايم و ديده‌ايم كه وقتي به اين فريضه توجه نمي‌شود، شاهد منكرهاي ديگر هم هستيم كه كشور را با مشكل مواجه مي‌كنند. الان هم مي‌بينيم هر فتنه و منكري به وجود مي‌آيد، زيرا قبلاً اين منكر نهي نشده و از آن جلوگيري نشده است و ديگران در مقابل افرادي كه مرتكب اين منكر مي شده‌اند، سكوت كرده‌اند.

ايشان سپس با اشاره به اغتشاشات چند روز گذشته در كشور، اضافه كرد: در اين اغتشاشات شاهد بوديم كه برخي اشرار در كنار افرادي كه به مشكلات اقتصادي معترض بودند قرار گرفتند و كار را به جايي كشاندند كه دشمنان كشور و بخصوص برخي مسئولان آمريكا از اين اغتشاشات حمايت كردند.اين اغتشاشات از جمله منكراتي هستند كه دليل به وجود آمدن آنها عدم برخورد با منكرات ديگري بوده است كه عامل به وجود آمدن گراني و ايجاد مشكلات اقتصادي بوده‌اند.

رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منكر ايرادات موجود در عملكرد مؤسسات مالي و بانكها را از جمله منكرهايي دانست كه در كنار منكراتي مانند قاچاق، باعث مي‌شوند شرايط اقتصادي كشور دچار مشكل شود و چون دستگاه‌هاي نظارتي با اين منكرات برخورد جدي و اثرگذار نكرده‌اند، اقتصاد كشور دچار مشكل شده و در بين مردم ايجاد نارضايتي كرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: دخالت در امور داخلی ایران بی پاسخ نخواهد ماند

ایسنا نوشت:

محسن رضایی با انتشار دو پیام در توییتر خود به واکنش‌های مسئولین آمریکایی و سلطنت‌طلب‌ها نسبت به اعتراضات داخلی مردم ایران واکنش نشان داد.

متن این دو پیام به شرح زیر است:

آمریکایی که در دوران اعتراضات را سرکوب می‌کرد، امروز از اعتراضات سو استفاده می‌کند. دخالت در امور داخلی ایران بی پاسخ نخواهد ماند.

نظام شاهنشاهی در تاریخ ایران دفن شده است؛ این مُرده با دم مسیحایی هم زنده نمی‌شود.

 

۲۹۲۱۶لینک منبع

برچسب ها :