خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، تحلیلگران و مدیران صنعتی گفتند، قیمت نفت احتمالا در سال ۲۰۱۸ به لطف اجرای توافق کاهش تولید و رشد اقتصاد جهانی روند افزایشی خود را ادامه خواهد داد، اما با توجه به افزایش عرضه نفت آمریکا احتمالا هرگونه رشد قیمتی محدود خواهد بود.

این بدان معناست که قیمت نفت نه به رقم ۱۰۰ دلار در هر بشکه که در سال ۲۰۱۴ تجربه شد باز خواهد گشت و نه مجددا قیمت‌های زیر ۳۰ دلار را که در اوایل سال ۲۰۱۶ تجربه نمود شاهد خواهد بود. در مقابل، تجار انتظار دارند نفت دامنه نوسان قیمت محدودی داشته باشد.

تحقیق انجام شده از ۱۵ بانک سرمایه گذاری توسط روزنامه وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که قیمت متوسط نفت برنت در سال ۲۰۱۸ میلادی ۵۸ دلار در هر بشکه خواهد بود، که بالاتر از قیمت متوسط ۵۴ دلاری سال ۲۰۱۷ است. این بانک‌ها انتظار دارند، قیت متوسط نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در سال ۲۰۱۸ به ۵۴ دلار برسد، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۷، ۵۱ دلار بوده است.

جیووانی سریو، رئیس بخش تحقیقات گروه ویتول، بزرگترین تجارتخانه نفتی مستقل جهان گفت، در صورتی که تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۱۸ حدود ۱.۶ میلیون بشکه در روز افزایش یابد، بازار نفت «در طی یک سال به توازن خواهد رسید.»لینک منبع

برچسب ها :