سرویس سبک زندگی فردا: یقینا داشتن مو‌هایی پرپشت، از المان‌های زیبایی به شمار می‌آید. بااین‌که داشتن مو‌هایی پرپشت جزو فاکتور‌های ژنتیکی است، ولی بسیار اهمیت دارد که از مو‌های خود محافظت نمایید و مانع از ریزش آن‌ها شوید. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت بیرکلیک می‌خوانیم.

 

۴ ترکیب خاص برای داشتن موهایی پرپشت 

 

ترکیب پیاز و روغن آرگان

مواد مفید و سودمند موجود در پیاز درکنار ویژگی مرطوب کنندگی و ترمیم کنندگی روغن آرگان درمان ایده‌آلی جهت مبارزه با ریزش مو به حساب می‌آید.

مواد لازم: پیاز خام، ۲ قاشق روغن آرگان

شیوه تهیه: عصاره پیاز را آماده کنید و آن را با دو قاشق روغن آرگان ترکیب نمایید. هنگامی‌که خوب ترکیب شدند مو‌های خود را دسته‌بندی کنید واین ترکیب را روی کف سر خود بمالید سپس به مدت نیم ساعت صبر کنید و سپس آن را با شامپو آبکشی نمایید. این کار را دوبار در هفته انجام دهید تا به نتایج فوق‌العده آن برسید.

پیاز و عسل

راهکاری است که برای جلوگیری از ریزش مو ایده‌آل است. حاوی خاصیت ترمیم کنندگی است. این ترکیب روغن مو را به حد نرمال می‌رساند و رطوبت طبیعی به پوست می‌بخشد. علاوه برآن از شکنندگی مو جلوگیری می‌کند.

مواد لازم: یک عددپیاز، ۳ قاشق عسل

طرز تهیه: پیاز را از نصف ببرید و با عسل ترکیب کنید. سپس روی تمام سر خود بمالید و اجازه دهیئ یک ساعت بماند. این کار را دو تا سه بار در هفته انجام دهید.

پیاز و روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از موادی است که جهت رطوبت دهی به مو و کنترل رطوبت مو کاربرد‌های بسیار فراوانی دارد. اسید‌های چرب موجود در آن به طور کامل پوست را تغذیه می‌کند و علاوه برآن از خشکی مو، ریزش مو و روغن اضافی مو جلوگیری می‌کند.

طرز تهیه: روغن نارگیل و پیاز را ترکیب کنید ور وی مو استفاده کنید. نیم ساعت صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید. این کار را حداقل یکبار در هفته انجام دهید.

پیاز و رز ماری

رزماری گیاهی دارویی با فواید درمانی بسیار است و از ریزش مو جلوگیری می‌کند و موجب رشد مجدد مو می‌شود. ترکیب رزماری و پیاز مو را براق ساخته و از ریزش آن جلوگیری می‌کند.

مواد موردنیاز: پیاز، ۲ فنجان عصاره رزماری

طرز تهیه: پیاز و رزماری را بایکدیگر ترکیب کنید و روی موی سر استفاده کنید. نیم ساعت صبر کنید و سپس موهیتان را بشویید.لینک منبع

برچسب ها :